Analüütikud usuvad, et Hiinal on oma majanduses uus prioriteet: varasema reformimiskava asemel, mis pidi pikas perspektiivis ka majanduskasvu looma, püütakse nüüd üksnes majanduskasvu luua, kirjutab Business Insider.

- Hiina lipp
- Foto: Bloomberg
Analüütikud usuvad, et fookus on reformide tegemise asemel kasvule liikunud seetõttu, et tehtavad reformid tapsid majanduskasvu. Tõepoolest, kasutatakse just sellist vänget sõna, kuna Hiina valitsus oli lootnud, et reformid üksnes pärsivad majanduskasvu.
Hiina ponnistused majanduskasvu päästa, näiteks langetati intressimäärasid kolm korda alates eelmise aasta novembrist, ei töötanud.
Societe Generale China analüütik Wei Yao kirjutas hiljuti, et kuigi Peking pole veel majanduskasvus alla andnud, on ometi märgata, et varasemad jäigad hoiakud fiskaalreformi on muutunud paindlikumaks. „Prioriteet on liikunud reformidelt kasvule,“ nentis Yao.
Samas on laveerimist reformidelt kasvule ning siis taas kasvult reformidele peetud riskantseks sammuks. Arvatakse, et Hiina valitsus kardab valusat maandumist, ent pidev strateegiate muutmine võib endaga kaasa tuua hoopis valusamaid tagajärgi ning majanduse olukord võib väljuda kontrolli alt.